Kur vien ir jūra un smiltis, tur ir mūsu mājas.

Protams, pati skaistākā un mīļākā pludmale ir visa mūsu jaukās Latvijas piekraste, jo īpaši mūsu Jūrmala. Taču, tā kā mēs arī mīlam gan ceļot, gan uzņemt citus ceļotājus, esam apkopojuši sarakstu ar, mūsuprāt, skaistākajām pasaules pludmalēm, kuras ir vērts aplūkot.

1. Jūrmalas pludmales, Latvija

Nav labākas vietas par mājām, vai ne? Jūrmalas pludmales ir ne tikai vieta, kur sauļoties un pastaigāties, bet arī vieta svētkiem un jautrībai.

2. Navagaio pludmale, Zakintosa, Grieķija

Grieķijas salā Zakintosā tu atradīsi vienu no fotogrāfijās biežāk iemūžinātajām pludmalēm. Šo klinšu ieskauto mazo paradīzi var sasniegt tikai ar laivu.

3. Spiaggia Rosa, Sardīnija, Itālija

Spiaggie Rosa jeb rozā pludmale. Diemžēl tūristi šo vietu bija tā iecienījuši, ka sāka ņemt rozā smiltis uz mājām kā suvenīru, tādēļ pludmale tika uz laiku slēgta.

4. El Golfo, Lanzarote, Spānija

Savukārt Kanāriju salās tevi sagaidīs skarbās vulkānisko smilšu pludmales ar iespaidīgiem viļņiem, kas sitas pret vēl iespaidīgākām klintīm.

5. Kviberonas pussala, Francija

Akmeņainajā pludmalē paveras fantastisks skats uz iespaidīgām debesīm un jūras viļņiem.

6. Anse Lazio, Seišelu salas

Šajā pludmalē tevi sagaida Bounty konfekšu papīrīša cienīgs skats. Patiks gan tiem, kas vēlas relaksēties un sauļoties, gan tiem, kuriem interesē snorkelēšana.

7. Railay pludmale, Taizeme

Aiz zīdaino smilšu pludmales sākas džunģļi un stāvas klintis. Skats kā no piedzīvojumu filmām! Tā kā klintis to nodala no pārējās Krabi provinces, tā ir pieejama tikai ar laivu un ir klusa un mierīga.

8. Valvisa līcis, Namībija

Šo pludmali vērts apmeklēt ne vien iespaidīgā skata, bet arī dažādās faunas dēļ. Šeit iespējams novērot flamingo putnus, hiēnas, vaļus un roņus.

9. Vaitheivenas pludmale, Austrālija

Austrālijā ir vienas no vispopulārākajām un ievērojamākajām pludmalēm. Lūk viena no daudzajiem Austrālijas brīnumiem!

10. The Baths, Britu Virdžīnas

Lielie granīta akmeņi veido dabīgus, seklus baseinus, kuri būs ideāli snorkelēšanai.

11. Rosili līcis, Velsa

Pat, ja laikapstākļi nav tie piemērotākie, lai sauļotos, Apvienotajā karalistē ir diezgan daudz skaistu pludmaļu, par kurām nevaram vien beigt tīksmināties!

12. Nida, Lietuva

Nav nemaz jāapceļo visa pasaule, lai atrastu ko skaistu, arī pie mūsu kaimiņiem Lietuvā ir labi! Nida ir tik tiešām maģiska vieta, kas jāapmeklē vismaz reizi mūžā.

13. Praia Dona Ana, Portugāle

Lagošā atradīsi šo skaisto, klinšu ieskauto pludmali. Oranžā klints un saulriets rada prātam neaptveramu ugunīgu kompozīciju.

14. Kaputas pludmale, Turcija

Grieķija un Itālija pasaulē pazīstamas ar savām lieliskajām Vidusjūras pludmalēm, taču Turcijas Dienvidrietumi neatpaliek ne par mata tiesu savā skaistumā.

15. Melno smilšu pludmale, Islande

Šis patiks tiem, kurus nebiedē aukstums. Islande nav īsti top galamērķis, kur sauļoties un gozēties peldkostīmā, toties varenais skats tik un tā ir aukstuma vērts.

16. Cabo San Juan de la Guia, Kolumbija

Pie šīs pludmales nebūs viegli tikt - jādodas pārgājienā cauri Taironas Nacionālā dabas parka džungļiem. Bet tas ir to vērts!