Mūsu mīļā kolēģe Olga ir dzimusi cūkas gadā un jau no pusaugu vecuma krājusi dažādas cūciņu figūriņas. Par godu jaunajam cūkas gadam mūsu viesnīcā visas šīs figūriņas iespējams aplūkot nelielā izstādē! Vairāk par Olgas figūriņu stāstu lasi šajā blogā!

Olgas kāju rotā cūciņas tetovējums, simbolizējot izteicienu "Kad cūkas lidos", tādējādi atgādinot, ka viss ir iespējams, galvenais ir sapņot un cīnīties par saviem sapņiem.

Cik sen jau krāj figūriņas?

Cūkas es krāju no 16 gadu vecuma.

Kā sākās tava kolekcija?

Pirmo cūciņu man uzdāvināja māsīca Ira, 16 gadu vecumā, jo pati esmu dzimusi cūkas gadā, tad vēl kāds uzdāvināja, radi, draugi, un tā pamazām, mazpamazītiņām sākās mana aizraušanās ar cūku kolekcionēšanu. Tā nopietni cūkas sāku kolekcionēt 15 gadus atpakaļ, 20 gadu vecumā.

Cik daudz esi jau sakrājusi?

Cūku kopskaits pārsniedz tūkstoti, pavisam noteikti!

Kā un kur tu tās atrodi un izvēlies?

90 procenti no tām esmu iegādājusies pati, lielāko daļu šeit pat mājās, Latvijā, protams, neviens ceļojums, neviens atvaļinājums neizpaliek bez cūku meklēšanas un kolekcijas papildināšanas. Lielākoties tas notiek mērķtiecīgi un apzināti suvenīru veikaliņos un dažnedažādās mākslinieku darbnīcās. Ļoti mīļas cūciņas man ir dāvinātās, kuras man radi un draugi ir dāvinājuši, speciāli meklējuši, izvēlējušies, iegādājušies vai vēl labāk, paši uzmeistarojuši.

Viena no cūciņām - pulkstenis - atvests no Bari. To vīrs nopircis kāzu ceļojumā.

Divas tālākās jeb eksotiskākās cūciņas ir no Kubas un Peru. Starpcitu, interesanti, ka Peru viens no tradicionālajiem svētku ēdieniem ir jūrascūciņas cepetis.

Kāda ir vismīļākā cūciņa kolekcijā?

Visvismīļākā cūka ar mani kopā dzīvo jau 20 gadus, viņu sauc Hrendjels, bet šeit, izstādē viņu nevarēs neatrast.

Vai ir kāds konkrēts mērķis - skaits, ko vēlies sasniegt vai kas cits?

Cūku kolekcija tiek nemitīgi papildināta, jo mans mērķis ir atvērt Cūku muzeju, kur visi gribētāji, lieli un mazi, veci un jauni varētu bezmaksas apskatīt visas Cūkas un gūt pozitīvas emocijas.

Starpcitu, cūkas gadā dzimušie, kā vēsta Ķīnas folklora ir īpaši jauki, piezemēti un labvēlīgi cilvēki. Lai kāds būtu darāmais darbs, cūkas gadā dzimušie vienmēr centīsies to darīt ar prieku un entuziasmu. Tāpat arī ar cilvēkiem - cūkas gadā dzimušie cenšas skatīties uz visiem ar pozitīvu attieksmi, uzsverot labākās īpašības.