Veidi, kā vakaros aizmirst par ikdienas steigu.

1. Pastkaršu darināšana

Nav jābūt profesionālam dizainerim, lai radītu ko skaistu. Veikalu plauktos ir pieejamas ļoti glītas un dažādas Ziemassvētku kartītes, taču nevienam nebūs tieši tāda, kādu būsi radījis tu.

2. Noskaties Ziemassvētku filmu

Skatoties filmas un lasot grāmatas, mēs meklējam iespēju noticēt brīnumam. Un tas nebūt nav slikti - jo vairāk mēs ticēsim skaistajam un neiedomājamajam, jo lielāka iespēja, ka tas notiks ar mums. Mēs izvēlējāmies 3 sirsnīgas filmas, kuras caurvij Ziemassvētku omulīgā noskaņa.

"Čārlijs un šokolādes fabrika"

"Ziemassvētku stāsts"

"Polārais ekspresis"

3. Melnalkšņa dumbrāja taka Jūrmalā

Kad zemi pārklāj sniegs, jāsteidz baudīt dabas radītā īstā ziemas pasaka. Nekautrējies uzņemt arī skaistas fotogrāfijas - saglabā piemiņu par lieliski pavadītu un skaistu dienu. Iedvesmojies - pavadot laiku dabā, tik tiešām var atklāt, cik daudz skaistuma dzīvē ir. Uzzini vairāk informācijas par šo taku ŠEIT.

4. Radi savu iedvesmas un sapņu "ziņojumu dēli"

Mums ir vieglāk noticēt savām domām un sapņiem, ja redzam tos materializējamies. Ņem talkā parastu ziņojumu dēli, avīzes, žurnālus, fotogrāfijas, mīļākos citātus - jebko, kas tevi iedvesmo. Novieto ziņojumu dēli sev redzamā vietā, lai varētu ikdienā sev atgādināt par saviem sapņiem, kā arī dot sev iedvesmu.

5. Radi mājās omulīgu atmosfēru ar skaistām svecēm un svečturiem

Turklāt - tos vari pagatavot pats! Svečturus var izgatavot no visdažādākajiem mājās atrodamajiem priekšmetiem, burciņām, bļodām, tasītēm, bundžām.

6. Izdomā savu Jaunā gada apņemšanos un sastādi darāmo lietu sarakstu

Izsakot Jaunā gada apņemšanos, svarīgi ir arī sastādīt savu rīcības plānu, lai nenobītos no izvirzītā mērķa. Piemēram, ja tava apņemšanās ir uzturēt veselīgu dzīvesveidu, sadali to pa plāna punktiem: veselīgs uzturs(atrodi dažādas vienkāršas receptes), aktīvs dzīvesveids(uzstādi mērķus, kurus vēlētos sasniegt nedēļās vai mēnešos. Piemēram - katru nedēļu noskriet 10 km), veselīgs miegs(uzstādi sev noteiktu mērķi, cik stundu naktī būtu jānoguļ. Kā arī izvēlies vienu laiku rītā, kurā celties, un turpini tajā celties arī brīvdienās).

Sarakstiem nav robežu - velti laiku kārtīgi apdomāt visu, ko vēlētos redzēt, izdarīt un piedzīvot šajā gadā!

7. Izlasi kādu labu grāmatu!

Grāmatas vienmēr ir laba ideja! Ja nezini, ar ko sākt, šeit daži mūsu ieteikumi:

1. M. Petrosjana "Nams, kurā..."

2. G. Flinna "Neatrodamā"

3. I. Ziedonis "Es saskaitīju un nonācu pie viena"

4. A. Kuipere "Dzīve uz ledusskapja durvīm"

5. P. Hokinsa "Meitene vilcienā"

8. Dodies pastaigā

Dažkārt ir grūti tā vienkārši iziet pastaigāties bez iemesla, bet tas tiešām ir to vērts. Iesakām doties uz tuvāko parku vai aizbraukt kaut kur uz mežu vai pludmali. Vēl viens izaicinājums, kas varbūt šķitīs grūts, bet būs to vērts - izslēdz telefonu vai vismaz internetu. Protams, iepriekš kādam pasaki, kur dodies, lai neradītu satraukumu. :) Tikai šādi - staigājot dabā un "atslēdzoties" no virtuālās pasaules, mēs varam izbaudīt skaistumu bez stresa.

9. Pasporto

instagram/belonjkaMēs jau zinām - saņemties sportam ir grūti. Bet - cik fantastiski un pašpārliecināti var justies pēc tam! Ja esi Jūrmalā, ienāc uz sporta zāles apmeklējumu vai nodarbību pie mums! Iepazīsties ar darba laikiem ŠEIT.

10. Izbaudi peldi baseinā

instagram/nikita_kormilcinsPeldēšana ir laba ne tikai tavai mugurai, bet arī garastāvoklim! Pēc riktīgi garas darba nedēļas būtu tik forši relaksēties džakuzi vai iedzert kokteili baseina bārā. Noskatīties uz auksto ziemu ārā pa logu ir daudz patīkamāk, ja vari to darīt, sēžot siltā baseinā. Iepazīsties ar mūsu saunu un baseinu centra cenām un darba laikiem ŠEIT.

11. Izdrukā ceļojumu bildes

Protams, visas mūsu ceļojumu fotogrāfijas pieejamas digitāli - telefonos, datoros, planšetēs... bet tas ir tik skaisti aplūkot fotogrāfiju izdrukātā veidā. Papīrs tai piešķir pavisam jaunu vērtību.

12. "Aizkrāso" prom stresu

Gan jau, ka esi pamanījis grāmatnīcās īpašas krāsojamās grāmatas pieaugušajiem. Varam silti ieteikt tev nekautrēties un pamēģināt. Detaļu izkrāsošana tik tiešām novērš sliktas domas un ļauj pilnībā koncentrēties uz krāsām. Tā ir gluži kā sava veida meditācija.

13. Izbaudi iespēju relaksēties vannā

Šis varbūt nav oriģinālākais relaksēšanās veids, bet tas ir viens no efektīvākajiem. Pievieno vannas ūdenim putas, vannas bumbu, ja iespējams, tad arī pāris saujas ziedlapiņu. Aizdedz sveces un ielej sev glāzi vīna. Telefonu atstāj ārpus vannasistabas - nekādu zvanu vai sēdēšanas internetā!

14. Baudi deju un mūziku

Ieslēdz savu mīļāko dziesmu vai kādu tematisko Ziemassvētku mūziku un ļauj vaļu dejai! Nebaidies izskatīties muļķīgi - deja domāta tavai ne jau citu izklaidei!

15. Saiņo ziemassvētku dāvanas!

Tagad ir pēdējais brīdis, kad iegādāties dāvanas saviem mīļajiem - ir tik lieliski atrast kaut ko tādu, kas patiks tieši konkrētajam cilvēkam! Ja esi čakls rūķis un jau sagādājis dāvanas, vari sākt tās glīti iesaiņot. Smelies iedvesmu dažādām iesaiņojuma idejām ŠEIT.